<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

از بازیافت برزنت تا کیف های فریتگ

تاریخ ارسال مطلب : ۱۷ آبان ۱۳۹۶

در سال ۱۹۹۳ مارکوس فریتگ(ّFreitag) که با دوچرخه خود در شهر زوریخ سوئیس به کلاس های نقاشی می رفت، به دلیل بارندگی های زیاد اغلب نقاشی هایش خیس و خراب می شد. او همواره به دنبال کیفی ضد آب و در عین حال مقاوم بود که بتواند نقاشی های خود را در این هوای بارانی حمل کند، اما او در بازار کیفی با این مشخصات پیدا نمی کرد.

مارکوس به همراه برادر خود دانیل، که هردو گرافیست بودند، به فکر افتادند تا کیف موردنیازشان را بسازند. روزها در این فکر که جنس کیف آنها چی باشد سپری می شد تا اینکه روزی که مارکوس جلوی پنجره، عبور و مرور کامیون های حمل بار از آلمان به ایتالیا را مشاهده می کرد، چشمش به برزنتهای کامیونها افتاد. او جنس کیف خود را پیدا کرده بود! وقتی ایده خودش را با برادرش مطرح کرد، جرقه یک کسب و کار جدید و خلاقانه زده شد.

 این دو برادر در ابتدا آپارتمان اجاره ای خود را تبدیل به یک کارگاه کوچک کردند، ۳ مترمربع برزنت مستعمل از یک گاراژ قدیمی در زوریخ گرفتند و پس از شستشوی آن، با چرخ خیاطی صنعتی اولین نمونه خود را ساختند. اما با گذشت زمان و تراکم کار، مجبور به اجاره یک انبار شدند. ابتکار این دو برادر در ساخت کیف هایشان در به کار بردن کمربندهای ایمنی قدیمی به عنوان بست های کیف و تیوب های دوچرخه به عنوان درزگیر می باشد. یعنی کل کیف از وسایل دورانداختنی است.

ایده طراحی کیفی که در اتاق نشیمن یک آپارتمان و با مواد بازیافتی شکل گرفت، هم اکنون یکی از برندهای معروف در صنعت کیسه های بازیافتی جهانی به شمار می رود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید فریتگ سالیانه ۴۴۰ تن برزنت کامیون ها را بازیافت کرده و به فروش می رساند. همچنین به این آمار باید ۳۵هزار متر تیوب دوچرخه و ۲۸۸ هزار کمربند ایمنی خودرو را نیز افزود.

برند فریتگ بدون استفاده از مواد طبیعی (که به طور مستقیم می توانست به محیط زیست آسیب برساند)، با بازیافت مواد دورانداختنی ، به دفع زباله ها نیز کمک کرده است. این خلاقیت باعث شده که برند آن ها منحصر به فرد باشد. از آنجا که ماهیت بازیافت طوری است که دو محصول هرگز مانند یکدیگر نمی شوند، محصولات فریتگ توانسته فروش بالایی داشته باشد.

برزنت کامیون ها معمولا پس از ۵ تا ۱۰ سال استفاده در جاده ها، بازنشسته می شوند. در ماشین های لباسشویی غولپیکر کارخانه فریتگ پاک شده و سپس براق می گردند تا ظاهر مطلوبی داشته باشند. حتی آب مصرفی شستشو نیز بازیافتی است. آب باران برای این کار استفاده می شود و همین آب مصرفی نیز باز برای چرخه شستشوی بعدی دوباره استفاده می شود.

بهترین فروشگاه این برند که در زوریخ واقع شده است، درواقع کانتینرهای قدیمی است که روی هم قرار داده شده و فروشگاه مرکزی آن ها را ساخته است. این ساختمان ۱۹ کانتینر است که ۲۶ متر ارتفاع دارد.

دانیل و مارکوس فریتگ توانستند با عملی کردن ایده خود و آمیختن آن با خلاقیت های جالب، برندی را خلق کنند که علاوه بر پیشرو بودن در این صنعت، به محیط زیست نیز توجه خاصی دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....