<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

اهمیت طرح کسب و کار (بیزینس پلن)

تاریخ ارسال مطلب : ۱۴ دی ۱۳۹۶

نوشتن یک طرح کسب و کار می تواند به عنوان یک کار مهم پس از طرح ایده تان باشد، به خصوص اگر شما برای اولین بار یک کسب و کار را شروع کرده اید و پس زمینه مالی نداشته باشید. حتی اگر شما تجربه ای داشته باشید، بازخوانی در مورد چگونگی طراحی یک طرح تجاری مدرن همیشه یک ایده خوب است.

از طرفی، قالب های طرح کسب و کار در طول سالها تغییر کرده است، و آنچه که اکنون وام دهندگان و سرمایه گذاران انتظار دارند، متفاوت از آنچه که ۱۰ سال پیش بود ، است.

یک طرح کسب و کار استارت آپی یک هدف چندگانه دارد. می تواند به سرمایه گذاران یا وام دهندگان کمک کند تا کسب و کار شما را تامین کنند. می تواند شرکا یا کارکنان کلیدی را برای پیوستن به شرکت شما متقاعد کند. مهمتر از همه، می توانید از آن به عنوان یک نقشه راه هدایت راه اندازی و رشد کسب و کار جدید خود استفاده کنید.

نوشتن یک طرح کسب و کار، فرصتی برای دقت در هر مرحله از راه اندازی شرکتتان است تا بتوانید برای موفقیت آماده شوید. این شانس شما برای کشف هر گونه ضعف در ایده کسب و کارتان، شناسایی فرصت هایی است که ممکن است در نظر نگرفته باشید و برنامه ریزی کنید که چگونه با چالش هایی که احتمالا بروز خواهد کرد، مقابله کنید. با همکاری از طریق طرح کسب و کار خود، با خودتان صادق باشید. بر مشکلات بالقوه برتری ندهید به جای آن، راه حل ها را کشف کنید.

یک طرح کسب و کار خوب، واضح و مختصر است. فردی که در خارج از صنعت شما باشد باید بتواند آن را درک کند. از به کار بردن اصطلاحات ، خصوصا اصطلاحات صنعتی اجتناب کنید.

بیشتر وقتها در طراحی برنامه، باید تحقیق و تفکر انجام شود. اطمینان حاصل کنید که تحقیقات خود را مستندسازی کنید، از جمله منابع هرگونه اطلاعاتی که شما در آن قرار داده اید.

از ادعاهای غیرقابل اثبات یا اظهارات گسترده اجتناب کنید. سرمایه گذاران، وام دهندگان و دیگران که برنامه شما را می خوانند، می خواهند پیش بینی های واقع بینانه را ببینند و براوردهای شما را با واقعیت ها مقایسه کنند.

این الگو شامل دستورالعمل هایی برای هر قسمت از طرح کسب و کار است و به دنبال آن یک فایل اکسلی برای تکمیل کردن .

به همین دلیل است که ما طرح تصویب شده طرح کسب و کار (بیزیدس پلن) راتهیه کرده و پس از ترجمه و بومی سازی آن را در اختیار شما قرار می دهیم.  این طرح توسط دانشگاه هایی مانند پرینستون و بابسون برای آموزش کارآفرینان برای شروع کسب و کار استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....