<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای کوچک

تاریخ ارسال مطلب : ۳ آبان ۱۳۹۶

نویسنده : لورا لیک (Laura Lake )

استراتژی بازاریابی دیجیتال بخش مهمی از استراتژی کلی بازاریابی یک کسب و کار است. این درست است که آیا شرکت در حال انجام کسب و کار آنلاین است یا نه. این موضوع اگرچه برای یک شرکت کوچک، متوسط یا بزرگ درست است اما برای یک شرکت کوچک بسیار مهم و حیاتی خواهد بود.  بازاریابی کسب و کارهای کوچک برای یک شرکت محلی می تواند شامل بسیاری از روش های غیرآنلاین تبلیغاتی محلی باشد، اما نیازمند یک روش صحیح از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای موفقیت و به حداکثر رساندن فروش در اقتصاد امروز است.
یک کسب و کار کوچک که که عمده فعالیت و یا تمامی فعالیت آن یک کسب و کار آنلاین می باشد،  نیازمند استراتژی بازاریابی دیجیتالی مناسبی است که کمک کند کاربران اینترنت آن را مشاهده کنند.
پنج زمینه اصلی بازاریابی آنلاین وجود دارد که مناسب یک کسب و کار کوچک می باشد.  بعضی از آنها برای کسب و کارهای محلی و آفلاین اهمیت بیشتری دارند، در حالی که بقیه با کسب و کارهای آنلاین موثر هستند.  بسیاری از کسب و کارها در تمام پنج حوزه بازاریابی کسب و کارهای کوچک در اینترنت دخیل هستند.

بازاریابی موتور جستجو
این بخش بازاریابی برای یک کسب و کار کوچک حیاتی است. این به شما این شانس را می دهد که در موتورهای جستجوبا شرکتهای بزرگتر رقابت کنید و در این موتورهای جستجو دیده شوید. از آنجایی که مردم از موتورهای جستجو برای یافتن محصولات به صورت آنلاین و محلی استفاده می کنند، مهم است که شرکت شما در نتایج جستجو برای کلماتی که مربوط به محصولات در حال فروش شما هستند بالاتر قرار گیرد.  شرکت های بازاریابی حرفه ای اینترنتی این خدمات را به نام بهینه سازی موتورهای جستجو ارائه می دهند.
آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که سایت شما برای کسانی که به دنبال محصولتان هستند هنگام استفاده از یک موتور جستجو قابل مشاهده است.

بازاریابی جستجوی محلی
این شامل بهینه سازی وب سایت برای نتایج جستجو است، اما علاوه بر این، عملکرد موتور جستجو را با قراردادن نقشه هایی از محل کارتان، تکمیل کنید. این به خصوص در مورد گوگل، جایی که کسب و کار شما می تواند با نقشه و اطلاعات آدرس ذکر شده مشخص شود، به مشتری احتمالی که نیاز به بازدید از محل کسب و کارتان دارد، کمک خوبی خواهد کرد.
شماره تلفن و آدرس وب سایتتان نیز می تواند ذکر شود.  با این کار، خدمات مشتری برای کمک به کسی که علاقه مند به محصول یا خدمات شما هستند اغلب در دسترس خواهد بود.
بازاریابی محتوا
این استراتژی حول ارائه اطلاعات به مشتری احتمالی در مورد محصول یا سرویس شما و همچنین اطلاعات کلی می چرخد. هر کس در حال تلاش برای فروش محصولات خودش است، اما کسانی که قدرت اطلاع رسانی دارند احتمال فروش بیشتری را دارند. بازاریابی محتوا در گذشته اغلب با بروشورهای چاپ شده و کتابهای راهنما انجام می گرفت، اما امروزه می توان با مقالات و دیگر انواع اطلاعات در وب سایت کسب و کار انجام داد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
این نوع بازاریابی می تواند حقه آمیز باشد!  هر کس در مورد رسانه های اجتماعی صحبت می کند، اما حقیقت این است که شرکت ها می توانند رسانه های اجتماعی را با کسب و کار خود ادغام کنند. نوع رسانه مورد استفاده و نحوه استفاده از آن بستگی به نوع کسب و کار شما دارد.  برای برخی از شرکت هایی که با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند و به آنها اخبار و اطلاعات می دهد می تواند یک عنصر مهم موفقیت باشد.

کسب و کارهای دیگر، مانند رستوران محلی، موفق شده اند با استفاده از رسانه های اجتماعی، با اطلاع مشتریان از آخرین موارد ویژه و افزودن جدید به منو خود، موفق شوند. باتوجه به فیلتر بودن فیسبوک، تلگرام فعلا بهترین رسانه اجتماعی برای اطلاع رسانی در ایران محسوب می شود. در کسب و کارهایی که عکس و تصویر حرف مهمی میزند (مثل فروش لباس، کفش و …) اینستاگرام بهترین است.

مهمترین جنبه از رسانه های اجتماعی این است که از آن برای تقویت پایگاه مشتری خود برای دستیابی به تکرار فروش استفاده کنید.
بازاریابی ایمیلی
این فرم بازاریابی برای کسب و کار کوچک آنلاین یا آفلاین است.  اساسا بازاریابی ایمیلی در مورد ایجاد یک لیست از خریداران و مشتریان آینده نگر است.  این لیست ، اسامی و ایمیل افرادی هستند که علاقه مند به کسب و کار شما هستند و می دانید که این لیست درست است چرا که آنها خودشان از راه های مختلف وارد این لیست شده اند.
شاید در آینده باتوجه به اعمال کوپن های تخفیف، این لیست را به روز رسانی هم بکنید.  همانطور که این لیست رشد می کند، ارزشمندتر می شود.  در واقع، بسیاری از متخصصان بازاریابی این را در نظر می گیرند که در بلندمدت، مهمترین استراتژی بازاریابی ، خرده فروشی در بلندمدت است.

اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید، باید پنج زمینه فوق العاده بازاریابی دیجیتالی را مورد توجه قرار دهید.
یک برنامه برای بازاریابی خود بنویسید و آن را با روشهای دیگر بازاریابی ادغام کنید.  بعضی از این زمینه های بازاریابی، بسته به کسب و کار شما، مهم تر و موثرتر خواهند بود.  حتی اگر از نیروی انسانی دیگری استفاده نکنید، همه آنها می توانند به شما کمک کنند.
استراتژی های بازاریابی آنلاین که اغلب برونسپاری می شوند، شامل رسانه های اجتماعی، موتور جستجو و بازاریابی جستجو محلی می باشند. با بازاریابی محتوا و ایمیل، می توانید خودتان آن را انجام دهید، اما هرگز با درگیر شدن در این نوع بازاریابی ها، استراتژی کسب و کارتان را به خطر نیاندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....