<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

راه اندازی کسب و کار با حداقل سرمایه

تاریخ ارسال مطلب : ۲۵ خرداد ۱۳۹۷

شما برای شروع یک کسب و کار جدید هیجان زده هستید. شاید یک ایده دارید و با درنظر گرفتن برخی از ریسک ها، مانند ترک کار فعلی خود و یا عدم درآمد شخصی برای مدتی، درنظر دارید که آن ایده را عملی سازید. اما یک مانع مهم وجود دارد که شما را متوقف می کند:  شما پول زیادی ندارید.
در قدم اول، این به نظر یک مشکل بزرگ است، اما فقدان سرمایه شخصی نباید شما را از پیگیری رویاهایتان متوقف کند. در حقیقت، اگر بدانید که چه مراحلی را باید قدم به قدم طی کنید، نداشتن سرمایه اولیه خیلی هم مشکل ساز نخواهد بود.

چرا کسب و کار نیاز به پول دارد

اول، بیایید نگاهی بیندازیم که چرا کسب و کارها در ابتدای کار به پول نیاز دارند. هزینه های راه اندازی هر کسب و کار با دیگری متفاوت است، بنابراین کسب و کارهای مختلف، نیازهای مختلفی دارند. اولا مهم است که قبل از شروع روشهای جایگزین برای تأمین مالی شرکت خود، چقدر نیاز دارید.

موارد زیر را در نظر بگیرید:

مجوزها : بسته به منطقه جغرافیایی کسب و کارتان، ممکن است نیاز به مجوز و رجیستری خاص داشته باشید.

لوازم :  آیا شما لوازم ابتدایی را خریداری می کنید؟ آیا به کامپیوترها و یا دستگاه های دیگری نیاز دارید؟

تجهیزات : آیا به ماشین آلات یا نرم افزار تخصصی نیاز دارید؟

فضای اداری : این یک هزینه بزرگ است و شما نمی توانید چیزهایی مانند اینترنت، هزینه های خدمات آب و برق، خدمات نگهداری و غیره را از کارهای دفتر، مانند حقوق و دستمزد و صدور صورت حساب، غیرفعال کنید.

انجمن ها، اشتراک ها، عضویت: کدام اشتراک ها و حق عضویت ها باید ماهایانه اضافه شود؟

هزینه های اجرایی:  مانند ایجاد راه های ارتباطی با مشتریان خود ، خصوصا بحث بازاریابی .

هزینه های حقوقی: آیا در طول فرایند توسعه کسب و کارتان، به مشاور یا وکیل نیاز دارید؟

کارکنان، مترجمان آزاد و پیمانکاران: اگر شما نمی توانید این کار را تنها انجام دهید، به افرادی که تخصصی در کسب و کار شما دارند، نیاز خواهید داشت.

با این موارد، شما دو راه اصلی برای شروع کسب و کار با پول کم دارید: کاهش هزینه هایتان و یا افزایش سرمایه تان از منابع خارجی. به همین منظور، سه ​​گزینه پیش رو دارید:

۱٫ نیازهای خود را کاهش دهید

اولین گزینه شما این است که مدل کسب و کار خود را طوری تغییر دهید تا نیازهای کمتری را که در بالا ذکر شد داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر شما در حال برنامه ریزی برای شروع یک شرکت به عنوان یک مشاور یا یک مترجم آزاد هستید، می توانید هزینه های “کارمندان” خود را با در نظر گرفتن یک کارمند در ابتدا کاهش دهید. اگر به فضای اداری نیاز داشته باشید، می توانید از خانه کار کنید.

چند هزینه وجود دارد که شما نمیتوانید از آن اجتناب کنید. مجوز و هزینه های حقوقی شما را به عقب برمی گرداند حتی اگر شما هر چیز دیگری را کاهش دهید.

۲٫خودتان راه اندازی کنید

گزینه دوم که می توانید آن را عملی سازید، این است که خودتان دست به کار شوید. به جای رفتن مستقیم به حالت کسب و کار کامل، فقط با اصول اولیه و لازم شروع کنید.

شما ممکن است یک وبلاگ را راه اندازی کنید، دامنه ، مخاطبین و سود خود را کاهش دهید تا بتوانید شروع به کار کنید. اگر می توانید به تنهایی کارتان را انجام دهید، شما از برخی از بزرگترین هزینه های اولیه اجتناب خواهید کرد .

گرچه در اکثر مقالات حوزه کسب و کار، تشکیل تیم خبره و کارآمد توصیه شده، اما در آغاز کاری که می خواهید شروع کنید و سرمایه کافی هم ندارید، این گزینه بسیار خوب است و شما را از ریسک هایی که بعدا می تواند برایتان ایجاد کند رها می سازد.

۳٫ برون سپاری

گزینه سوم برای کسانی است که ایده را دارند، اما قادر به اجرای آن نیستند. مثلا برای شروع کسب و کارتان نیاز به طراحی و پیاده سازی یک سایت دارید، اما شما نه کدنویسی بلد هستید و نه می دانید که چطور یک سایت راه بیاندازید. بهترین راه این است که طراحی و راه اندازی سایت را به شخص دیگری واگذار کنید.

در هر شرایطی، اگر باز هم نیاز داشتید تا سرمایه ای بیشتر از آنچه که دارید تهیه کنید،

دوستان و خانواده. از امکان دستیابی به کمک از دوستان و خانواده اجتناب کنید، حتی اگر مجبور باشید که سرمایه را از منابع مختلف جدا کنید.

سرمایه گذار . اگر ایده استارت آپی داشته باشید و یا کسب و کاری با حاشیه سود مناسب راه بیاندازید، می توانید امیدوار باشید که در همان قدم اول یک سرمایه گذار پیدا کنید. برای راضی کردن سرمایه گذار، باید حتما یک بیزینس پلن (طرح کسب و کار) خوب تهیه کنید و آن را ارائه دهید.

وام بانکی. اگر اعتبار شما در وضعیت خوبی باشد، می توانید یک وام از بانک بگیرید. ریسک این کار بسیار بالاست، چراکه شما ملزم به بازپرداخت آن به علاوه سودش هستید. این گزینه در مواقعی که به ایده تان خیلی اعتماد دارید و راه های بالا نیز برایتان مقدور نبود، استفاده کنید.

با انتخاب یک گزینه و یا حتی بیشتر از موارد بالا، دیگر بهانه ای برای راه اندازی ایده تان باقی نمی ماند. ممکن است مجبور شوید فداکاری های دیگری بکنید، از قبیل راه اندازی قسمتی از کل ایده تان، مشارکت دادن دیگران در طرحتان یا گرفتن قرض، اما اگر به ایده کسب و کارتان اعتقاد داشته باشید، هیچ کدام از این مشکلات نباید شما را از راه اندازی کسب و کارتان منصرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....