<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

منگنه کوب

تاریخ ارسال مطلب : ۲۶ مهر ۱۳۹۶

 همیشه شنیدیم که داستان خلق یک محصول ، ارتباط مستقیم با نیاز جامعه است. اینکه جامعه الان به چه چیزی نیاز دارد و یا اینکه با تولید یک محصول، چه مشکلی را حل می کند، مهمترین بخش کسب و کار به شمار می رود. حال اگر برای شما مشکلی پیش بیاید، آیا نباید جرقه یک ایده خوب را بزند؟… برای آقای تاد ماسس که اینطور بوده است.

تاد ماسس برای جلسه ای مهم با یک شرکت سرمایه گذاری جهت تأمین پنج میلیون دلار برای یک رستوران زنجیره ای درحال آماده شدن بود.  یک دستگاه منگنه کوب را برداشت تا کاغذهای طرح ۱۹ صفحه ای خود را منگنه بزند. در اولین کپی، منگنه تنها تا نصفه فرو رفت و سپس به طور کامل گیر کرد و حتی منجـر به پاره شدن صفحۀ دوم شد. ماسس که در صدد بیرون کشیدن منگنه بود، انگشت خود را برید و چند برگۀ دیگر از طرح خود را کثیف کرد. او که از این اتفاق برآشفته شده بود منگنه کوب را به سمت دیوار پرت کرد و به سر قرار خود رفت و نه تنها به خاطر دیر آمدن، بلکه به علت کمبود تعدادکپی ها مجبـور بـه معـذرت- خواهی از آنان شد.

آن شب، ماسس مجدداً به فکر منگنه کوب افتاد. چون در قدیم برای یک تولیدکننده سخت افزار کار کـرده بـود، یـک تفنـگ منگنـه کـوب مطمئن با کاربرد ساده را به یاد آورد که در فرآیند ساخت این قطعات مورد استفاده قرار می گرفت. او که قادر به خوابیدن نبود شروع بـه جـستجو در اینترنـت کرد تا ببیند آیا شخص دیگری منگنه کوب اداری مشابهی را ابداع کرده است یا نه، ولی چیزی نیافت . او فهمید که در دنیای منگنه کوب ها، هنوز نوآوری خوبی صورت نگرفته است و بازار تشنه یک دستگاه خوب و راحت است.

صبح روز بعد ماسس با جول مارکس، طراح سیستم فنری مورد استفاده در منگنه کوبهای مذکور، تماس گرفتـه و او را متقاعـد کرد تا در تولید یک نمونۀ اداری با او همکاری کند. پس از مدتی، آنها یک مدل مناسب را طراحی کردند که به کمتر از یک چهارمِ نیـروی یـک منگنه کوب سنتی نیاز داشت و مطمئنتر هم بود. ماسس و مارکس یک تولیدکننده تایوانی را یافتند تا این منگنه کوب جدید را برای آنها تولید کـرده و شـرکتی بـه نام اکسنترا (accentra)را تشکیل دادند تا این محصول را بازاریابی کنند . نام این محصول را PaperPro گذاشتند.

 تنها ظرف ۴۰ روز، ماسس با ۱۲۰ توزیع کننـده ملاقـات کرده و ۱۱۹ نفر از آنها را، از جمله استیپلز غول این صنعت، را متقاعد کرد تا پیپر پرو را توزیع کند. اکنون، اکسنترا محصول خود را در بـیش از ۶۰ کـشور در سراسر دنیا فروخته و ۵۰ میلیون دلار فروش سالیانه دارد و در حال آماده شدن برای معرفی یک دستگاه پانچ جدید و پیشرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....