<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

نقاط ضعف بالقوه کارآفرینی

تاریخ ارسال مطلب : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

اگر چه دارا بودن یک کسب و کار دارای مزیتهای متعددی بوده و فرصتهای بسیار زیادی را در اختیار فرد قرار می دهد،اما هر فردی که درصدد برنامه ریزی برای ورود به دنیای کارآفرینی است باید از نقاط ضعف آن نیز آگاه باشد.

 افرادی که امنیت یک حقوق ماهیانۀ مطمئن، یک بستۀجامع مزایا و یک تعطیلات دو هفته ای با حقوق را می پسندند احتمالاً نباید به دنبال راه اندازی شرکت باشند.

 تعدادی ازمعایب کارآفرینی عبارتند از:

عدم اطمینان  نسبت به درآمد

گشایش و راه اندازی یک کسب و کار هیچ تضمینی نمی دهد که یک کارآفرین بتواند پول کافی برای بقای خود کسب نماید.  بعضی از کسب وکارهای کوچک به زحمت می توانند درآمد کافی را برای مدیر یا مالک ایجاد کنند.

 در روزهای اولیۀ یک کسب و کار، مالک غالباً با مشکلات زیادی در زمینۀ عمل به تعهدات مالی خود مواجه بوده و ممکن است با استفاده از پس اندازهای قبلی خود به حیات کسب و کارش ادامه دهد.  در اینجا، درآمد ثابتی که در اثر کار کردن برای افراد دیگر بدست می آید وجود ندارد و  مالک،  همیشه آخرین فردی است که پول دریافت می کند.

خطر از دست دادن کل سرمایه گذاری

نرخ شکست کسب وکارهای کوچک نسبتاً بالاست. با توجه به تحقیقات اخیر، ۳۵ درصد مؤسسات بازرگانی کوچک ظرف دو سال اول با شکست مواجه شده و ۵۴ درصد در خلال چهار سال اول به کار خود خاتمه می دهند.  در طول شش سال، ۶۴ درصد مؤسسات بازرگانی جدید نابود می شوند.  مطالعات همچنین نشان می دهد که هنگامی که شرکتی دست کم یک شغل را در سالهای اولیه ایجاد می کند، احتمال شکست پس از شش سال به ۳۵ درصد می رسد.

 قبل از ”رسیدن به حلقۀ طلایی“ و کسب اهداف آرمانی، کارآفرینان باید از خود بپرسند که آیا از نظر روانی می توانند بر پیامدهای شکست فائق آیند:

در صورتی که کسب و کار خود را راه اندازی نموده و این فعالیت با شکست مواجه شود، بدترین حالتی که می تواند اتفاق بیافتد چیست؟

بدترین حالتی که ممکن است اتفاق بیافتد چگونه خواهد بود؟

آیا من واقعاً آماده راه اندازی کسب و کار خود هستم؟

من چه کارهایی را می توانم انجام دهم تا ریسک شکست کسب و کار خود را کاهش دهم؟

اگر کسب و کار من با شکست مواجه شود، طرح اقتضایی من برای غلبه بر مشکلات چیست؟

ساعات کار طولانی و سخت

مراحل آغازین شروع کسب و کار غالباً طلب می کند که مالکان شرکتها،  برنامه های وحشتناکی را به مورد اجرا بگذارند. با توجه به مطالعات اخیری که توسط شرکت دان و براد استریت انجام شده است، ۶۵ درصد کارآفرینان بیش از ۴۰ ساعت در هفته را صرف کسب و کار خود می کنند.

در بسیاری از فعالیتهای اولیه برای راه اندازی شرکت، شش یا هفت روز کار در هفته بدون داشتن هیچگونه تعطیلات، امری عادی  به حساب می آید.  در حقیقت، یکی از مطالعات صورت گرفته توسط امریکن اکسپرس به این نتیجه رسید که ۲۹ درصد مالکان مؤسسات بازرگانی کوچک هیچ طرحی برای تعطیلات تابستانه ندارند.

 دلیل اصلی این امر چیست؟ سر آنها خیلی شلوغ است.  این مالکان به واسطۀ اینکه می دانند که هنگام بسته شدن شرکت، درآمدها کاهش یافته و مشتریان به جای دیگری می روند، از این بابت احساس فشار می کنند.

 چانتل لادسکی، مؤسس شرکت ”لاندن بِیسد فرِش“ که یک تولیدکننده غذاهای ارُگانیک به حساب می آید می گوید،”شما باید توان طی کردن این مسیر را داشته باشید. من در بسیاری از مواقع ۱۶ ساعت در روز کار می کنم.  تعطیلات و مرخصی چیزهایی هستند که در خارج از پنجره اتاق من وجود دارند“.

کیفیت پایین زندگی تا اینکه کسب و کار جا بیافتد

برای راه اندازی یک شرکت، کارآفرینان نیازمند ساعات کار طولانی و سخت هستند که این امر می تواند بار هزینۀ سنگینی را به سایر جنبه های زندگی این افراد تحمیل کند. مالکان مؤسسات بازرگانی غالباً دریافته اند که نقش آنها به عنوان زن یا شوهر و پدر یا مادر در ورای نقش آنها به عنوان مؤسس شرکت قرار خواهد گرفت.

بخشی از مشکل این است که نیمی از تمام کارآفرینان، کسب و کار خود را بین سنین ۲۵ تا ۳۹ سالگی راه اندازی می کنند و این درست همان زمانی است که مبادرت به تشکیل خانواده می کنند.

سطح بالای استرس

راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار می تواند یک تجربۀ بینهایت پاداش دهنده باشد ولی می تواند یک موقعیت کاملاً استرس آمیز و پرفشار نیز به حساب آید.

 کارآفرینان غالباً سرمایه گذاریهای قابل توجهی در شرکتهای خود نموده، فرصتهایی مثل امنیت و تضمین دریافت یک چک حقوقی یکنواخت را فدا کرده و هر چیزی که در اختیار دارند را به صورت رهن در گرو انجام فعالیتهای بازرگانی خود قرار می دهند.

 شکست می تواند به معنای یک نابودی مالی تمام عیار بوده و سطح بالایی از استرس و اضطراب شدید را برای آنها ایجاد خواهد کرد.  در بعضی از مواقع، کارآفرینان به صورت غیرضروری مسئولیت مدیریت را به تنهایی به دوش می کشند چرا که نمی توانند اختیار و مسئولیت انجام این فعالیتها را به سایر کارکنان تفویض نموده و این در حالی است که کارمندان آنها ممکن است از توانایی و شایستگی کافی در پذیرش این مسئولیتها برخوردار باشند.

مسئولیت کامل

رئیس بودن خیلی خوب است ولی بسیاری از کارآفرینان در می یابند که باید تصمیمات را در زمینۀ موضوعاتی اتخاذ کنند که از دانش کافی در آن زمینه برخوردار نیستند.

بسیاری از مالکان مؤسسات بازرگانی در پیدا کردن مشاور با مشکل مواجهند. یکی از نظرسنجیهای انجام شده در زمینۀ مؤسسات بازرگانی کوچک، که در سطح ملی توسط فدراسیون ملی کسب و کارهای مستقل صورت گرفته، نشان داد که ۳۴ درصد مالکان مؤسسات بازرگانی هیچ شخصی را ندارند که هنگام اتخاذ تصمیمات بازرگانی حیاتی به او مراجعه کنند.

 هنگامی که هیچ شخصی برای طرح این سؤالات وجود نداشته باشد، این فشار می تواند به سرعت بر مالک اصلی وارد آید.  این واقعیت که تصمیمات اتخاذ شده میتواند علت موفقیت یا شکست باشد تأثیر مخربی بر بعضی از افراد می گذارد.  بعضی از مالکان مؤسسات بازرگانی به سرعت متوجه می شوند که سرنوشت شرکت با سرنوشت خودشان عجین شده است.

دلسرد شدن

راه اندازی یک مؤسسۀ بازرگانی فعالیت عمده ای است که نیازمند تعهد، انضباط و ثبات است.  در طول مسیر ایجاد یک مؤسسۀ بازرگانی موفق، کارآفرینان به یکباره با موانع متعددی مواجه می شوند که بعضی از آنها غیرقابل عبور به نظر می رسند. در مواجهه با این مشکلات، ترس و سرخوردگی در زمره احساسات عادی به حساب می آیند.

 کارآفرینان موفق می دانند که هر مؤسسه ای در این مسیر با لحظات دشواری مواجه شده و با انبوهی از کارهای سخت و حجم عظیمی از مثبت نگری درصدد گذر از این لحظات سخت هستند.

نقاط ضعف کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....