<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

۴ راه برای تسریع در رشد استارت آپ

تاریخ ارسال مطلب : ۴ شهریور ۱۳۹۷

مرحله راه اندازی یک کسب و کار خسته کننده است. احتمالا، شما بیش از حد کار کرده اید، درآمدتتان کم شده است و بودجه بسیار محدودی دارید.  با توجه به آمار که تنها نیمی از کسب و کار در پنج سال اول زنده خواهند ماند، حتی کار نکردن هم می تواند استرس زا باشد.

دستیابی به رشد سریع پس از چند سال طاقت فرسا در مرحله راه اندازی، می تواند یکی از هیجان انگیز ترین (و حتی تسکین دهنده ترین) قسمت زندگی یک کارآفرین باشد. هنگامی که کسب و کار شما شروع به حرکت می کند، حاشیه سود شما شروع به رشد می کند و ۱۰۰ درصد روشن است که شما بر مشتریان یا کارفرمایتان تاثیر می گذارید.
بنابراین، چگونه می توانید به این لحظه هیجان انگیز برسید، قبل از آنکه دچار مشکل شوید؟
در اینجا چهار راه برای کمک به سرعت بخشیدن به استارت آپ و رسیدن به دوره امیدوار کننده رشد سریع وجود دارد:

 1. به بهره وری کارکنان به عنوان یک استراتژی تجاری فکر کنید

  شما احتمالا با بودجه بسیار محدود در مرحله راه اندازی کار می کنید. همانطور که کسب و کار شما شروع به رشد می کند، نیاز به کمک اضافی پیدا خواهید کرد .
  بهترین روش ها برای بهره وری باید از روز اول آغاز شود.  به یاد داشته باشید، پروتکل ها و گردش کارهای پایه ای که در مرحله راه اندازی آماده کرده اید، می توانند تاثیر بسیار خوبی بر رشد و توسعه کسب و کار شما داشته باشند.
  قطعا تعدادی تغییرات داخلی که در مرحله رشد سریع و فراتر از آن اتفاق می افتد وجود خواهد داشت. استاندارد سازی برای کارکنان در اوایل یکی از هوشمندانه ترین اقدامات بلند مدت است که می توانید انجام دهید.  استخدام افراد مناسب هم از ابتدا بسیار مهم است .
  لازم نیست که این کار بیش از حد پیچیده باشد. با توجه به ماهیت کار، راه های بسیار آسانی برای به دست آوردن انتظارات و اندازه گیری عملکرد وجود دارد.  به عنوان مثال، اگر در مرحله ای هستید که نیاز به یک مدیر توسعه کسب و کار دارید، می توانید یک صفحه گسترده به اشتراک گذاشته و در آن همه مواردی که باید روزانه انجام دهد را تنظیم کنید.
  این می تواند شامل میزان تحقیقات بازار مورد نیاز، الزامات بودجه، پروژه های تاکتیکی، دسترسی به چشم اندازها و … باشد. مشخص کنید که شما هر روز چه مقدار انتظار پیشرفت در هر قسمت را دارید.
  حتی اگر این عمل به نظر بسیار ساده باشد، راهی عالی برای ایجاد یک پایه محکم از کارمندان است تا نمونه ای را برای کسب و کار در طی رشد سریع و فراتر از آن ارائه دهند.
 2. به اندازه کافی قدرت خود را تنظیم کنید

  در این عصر رسانه های اجتماعی و همبستگی مداوم، کسب و کارها و افراد صدایی دارند که می توانند در سراسر دنیا شنیده شوند. بسیاری از کارشناسان فکر می کردند قادر به استفاده از این شبکه های اجتماعی به نفع خودشان هستند و تأثیر زیادی بر مخاطبان و صنعتشان دارند.
  به یاد داشته باشید که در حال حاضر صداهای بیشتری در سراسر جهان وجود دارد که قبلا دیگران از آن ها استفاده کرده اند. بیشتر آنها فقط سر و صدا هستند.  اگر می خواهید در کانون توجه قرار بگیرید و کاری کنید که صدای شما هم شنیده شود، باید پیامی را ایجاد کنید که خارج از آن است.
  پیش بینی های جسورانه در مورد صنعت کسب و کارتان، برخی از ریسک ها را به وجود می آورد، اما آن چیزی است که صدای چیزی را که بسیاری از مردم فکر می کنند، بیان می کند.

  الون ماسک شاید بهترین نمونه از این مفهوم در تاریخ بشری است. همانطور که احتمالا می دانید، Musk در مورد چشم انداز نوآورانه برای آینده، حرفهای جالبی زده است. چیزهایی مانند خودمختاری استاندارد خودروها در چند دهه آینده ، سفر انسان ها تا سال ۲۰۲۵ به مریخ ، هوش مصنوعی از سلاح های هسته ای خیلی خطرناکتر خواهد بود. اگر علاقه مند بودید، نگاهی به توییتر ماسک داشته باشید!
بهره وری کارکنان یک استراتژی کسب و کار می باشد

هنگامی که بیانیه ای جسورانه می گذارید، حتما آن را با شواهد و قواعد سخت افزاری پشت سر بگذارید. مهمتر از همه، به دیگران، چگونگی عوامل طرز فکر خود را بگویید.

۳٫در مورد نظرات مشتریان استراتژیک باشید

در این مرحله، همه می دانند که بررسی مشتریان در یک کسب و کار چقدر مهم و حیاتی است. مفهوم بررسی های نظرات آنلاین به اواخر ۱۹۹۰ می رسد. در طول سالها، نحوه جمع آوری و تفسیر این نقطه نظرات، علاوه بر اهمیت دیدگاه مشتریان بالفعل، راه های نفوذ به مشتریان بالقوه را نیز پیش روی شما قرار می دهد.
با در نظر داشتن این موضوع، در مراحل بازاریابی مشتری در مراحل اولیه کسب و کار شما باید بسیار هوشمند باشید.

اگر یک مشتری بالقوه تنها نقد و بررسی ۵ ستاره را ببیند، ممکن است این نگرانی را داشته باشد که امکان دارد این موضوع صد در صد واقعی نباشد. بنابراین، هنگامی که مشتریان شما خریدی انجام می دهند،آنها را تشویق کنید که در مورد جوانب مثبت و منفی صحبت کنند.
با فهرستی از مزایا و معایب، بررسی مشتریانتان بسیار صادقانه تر خواهد بود. هنگامی که مردم به این موضوع نگاه می کنند، آنها یک نظر خام ولی معتبر از آنچه که دوست دارند با این کسب و کار کار کنند، را می بینند.

۴٫برنامه ریزی با روند در ذهن داشته باشید
دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم بر روی روند می گذرد. در حالی که بسیاری از اتفاقات و رویدادها موقتی هستند، برخی از آنها به اندازه ای بزرگ هستند که بتوانند زندگی روزمره را تغییر دهند.
در دنیای کسب و کار، واقعیت این است که شما نیاز دارید که تمرکز خود را بر روی روند هایی که مهم هستند ، تشدید کنید.  بنابراین با توجه به بزرگ شدن آنها ریسک کنید یا خطر ازدست دادن بازار را به جان بخرید.

مطمئنا از حضور فزاینده هوش مصنوعی (AI) در نحوه اجرای کسب و کارها آگاه هستید. به عنوان یک کسب و کار به دنبال رشد، شما نیاز به استفاده از این روند و پیدا کردن راه هایی برای پیاده سازی AI و یادگیری تکنولوژی روز را دارید.
اگرچه در این مرحله ممکن نیست که کل کسب و کار خود را بر مبنای هوش مصنوعی قرار دهید، اما چندین زمینه کلیدی برای شروع وجود دارد، بطور مثال خدمات مشتری. ظهور رباتهای هوشمند وب سایت ها در سال های اخیر و توانایی برقراری ارتباط با مشتریان، از جمله استفاده از هوش مصنوعی محسوب می گردد.

 بسیاری از این ابزارها می توانند برنامه ریزی شوند تا نام تجاری منحصر به فرد شما را تقلید کنند و پرسش های مشترک را جوابگو باشند. اکثر آنها حتی مجهز به استفاده از پردازش زبان (NLP) برای درک صحیح ظرافت پاسخگویی می باشند. علاوه بر این، این رباتهای هوشمند قادر به فروش نیز می باشند.

انواع مختلفی از روند راه اندازی موج هوش مصنوعی در کسب و کار بوجود آمده است.  به عنوان صاحب کسب و کاری که به دنبال رشد سریع می باشید، شما باید آن را بصورت خلاقانه پیدا کرده و در کارتان به پیش ببرید.

در آخر …
همیشه به یاد داشته باشید: ارزش های اصلی که در این مرحله ایجاد می کنید، نقش مهمی در توسعه کسب و کار شما در آینده ایفا خواهند کرد. چه در عملکرد کارکنان، درک عمومی و چه در مدت بهره برداری.
تلاش برای سازگاری با استراتژی های جدید در آینده در کسب و کار سخت تر است. اگر می توانید اقدامات قوی و مقیاس پذیر را در مرحله راه اندازی ایجاد کنید، دستیابی به سرعت رشد بسیار ساده تر خواهد بود.

رشد استارت آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....