<
استارت کسب

سخن هفته

جک ما

تایید زرین پال

آخرین محصولات

دانلود چک لیست کسب و کار

دانلود رایگان کسب و کار

۸ اشتباه در نوشتن طرح کسب و کار

تاریخ ارسال مطلب : ۲۲ مهر ۱۳۹۷

اشتباهات رایج در هنگام نوشتن یک طرح کسب و کار چیست؟ در اینجا فهرستی از موارد مهمی که باید در تهیه بیزینس پلن خود از آن ها اجتناب کنید درج می گردد. همانطور که موارد لازم برای نوشتن یک طرح کسب و کار مهم است، دانستن مواردی که می تواند برای طرح کسب و کار مضر باشد نیز خالی از لطف نخواهد بود.

۱٫ به تعویق انداختن

بسیاری از کسب و کارها برنامه های تجاری را تنها زمانی که در این زمینه انتخابی ندارند، پیاده می کنند. مگر اینکه بانک یا سرمایه گذاران آن طرح درخواست یک بیزینس پلان کنند. در غیر این صورت طرحی درکار نخواهد بود.

برای اینکه طرح خود را آماده کنید، منتظر نمانید و فکر نکنید که زمان کافی برایتان وجود خواهد داشت. هرگز به خودتان نگویید که : “من نمی توانم برنامه ریزی کنم چون کارهای زیاد دیگری برای انجام دادن دارم ” .  اتفاقا وقتی شما کارهای زیادی دارید، بیشتر به برنامه ریزی نیاز دارید.

۲٫ جریان نقدی گاه به گاه

اکثر مردم به جای پول نقد، به سود فکر می کنند. هنگامی که یک کسب و کار جدید را ایده پردازی می کنید، فکر می کنید که چه مقدار هزینه می کنید تا محصول را تولید کنید، آن گاه مبلغ فروشتان چقدر خواهد بود تا سود موردنظرتان را بدست آورید.

توصیه استارت کسب این است که به کسب و کار فکر کنید. واقعیت این است که ما در کسب و کار خود، سود را خرج نمیکنیم، بلکه پول نقد است که هزینه می شود.

درک جریان نقدی حیاتی است. اگر فقط یک جدول در طرح کسب و کار خود دارید، آن را جدول جریان نقدی قرار دهید.

۳٫ تورم ایده

ایده های خود را خیلی دست بالا نگیرید. شما برای شروع کسب و کارتان به یک ایده عالی و دست اول نیازی ندارید.  شما به زمان، پول، پشتکار و حس مشترک نیاز دارید. تعداد کمی از کسب و کارهای موفق مبتنی بر ایده های جدید بوده است. مردم یک ایده جدید را درک نمی کنند و اغلب مطمئن نیستند که آیا کار خواهد کرد.

طرح های فروش، ایده های جدید کسب و کار را به سرمایه گذاران نمی فروشند. طرح ها ، چشم انداز و دستاوردهای تجاری را خلاصه می کند. سرمایه گذاران بر روی افراد و کسب و کار ، سرمایه گذاری می کنند ، نه بر روی ایده ها.

این طرح، هرچند ضروری است، اما فقط راهی برای ارائه اطلاعات است. در اینجا یک فایل اعتبار سنجی ایده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند که از طریق اینکه آیا ایده شما قابل قبول است یا خیر، قبل از صرف وقت و هزینه زیادی روی آن فکر کنید. آن را رایگان دانلود و استفاده کنید.

۴٫ ترس و وحشت

اجرای یک طرح کسب و کار به همان اندازه سخت است که فکر می کنید. شما لازم نیست یک پایان نامه دکترا یا یک رمان بنویسید. همانطور که قبلا گفتیم، یک طرح ساده و حتی یک صفحه ای نیز می تواند راهگشا باشد.

از نوشتن ترس نداشته باشید. می توانید برای اینکار از کسانی که چنین طرح هایی را نوشته اند کمک بگیرید.

۵٫ اهداف مبهم و مبهم

از مفهوم مبهم و بی معنی عبارات کسب و کار (مانند “بهترین بودن”) شدیدا دوری کنید، زیرا آنها به سادگی شما را گمراه خواهند کرد.

به یاد داشته باشید که هدف یک برنامه، نتایج آن است و برای نتایج، شما نیاز به ردیابی و پیگیری دارید. شما نیاز به تاریخ خاص، مسئولیت های مدیریت، بودجه و نقاط قوت دارید. مهم نیست که چقدر خوب طراحی شده یا درخشان ارائه شده است، مگر اینکه نتایج حاصل شود.

۶٫ یک اندازه مناسب همه است

برنامه خود را به هدف واقعی کسب و کار خود متصل کنید.

طرح های کسب و کار می تواند چیزهای مختلف باشد: گاهی اوقات فقط اسناد فروش برای توضیح یک کسب و کار جدید هستند. آنها همچنین می توانند طرح های ناب، برنامه های دقیق عملیاتی، برنامه های مالی، برنامه های بازاریابی و حتی برنامه های کارکنان باشد. آنها می توانند برای شروع یک کسب و کار یا بهبود کسب و کارهای درحال اجرا باشند.

طرح هایی را که بهترین اهداف کسب و کار شما را برآورده می کنند، توسعه دهید.

۷٫ اولویت های جزئی

به یاد داشته باشید استراتژی تمرکز دارد. لیست اولویت هایتان را با سه تا چهار مورد متمرکز کنید. فهرست اولویتی با ۲۰ مورد قطعا استراتژیک نیست و به ندرت موثر واقع می شود.  

۸٫ پیش بینی های رشد

فروش در ابتدا به آرامی رشد می کند، اما پس از آنکه “چیزی” اتفاق می افتد، با سرعت زیاد ، رشد بزرگی می کند.

پیش بینی های محافظه کارانه داشته باشید تا بتوانید از آنها دفاع کنید. هنگامی که شک دارید، کمتر خوش بین باشید .

به یاد داشته باشید که شما می توانید یک بیزینس پلن کامل را از اینجا دانلود کنید و با خیال راحت از آن استفاده نمایید. 

طرح کسب و کhttp://www.startkasb.com/product/184/ار پیشنهادی 
طرح کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط

چک لیست رایگان کسب و کار
اگر آماده شده اید که ایده خود را عملی کرده و کسب و کار تان را راه اندازی کنید، این چک لیست را بصورت رایگان دریافت کنید تا موردی را از قلم نیاندازید....